27 mei 2013, Mobotix brengt drie cameramodellen op de markt die zijn uitgerust met een nieuwe 5 megapixel-sensor. Deze bieden een hogere frame rate, hogere lichtgevoeligheid, betere zoomfunctionaliteit en gratis software voor geïntegreerde bewegingsanalyse.
S15, D15 en V15
De cameramodellen S15, D15 en V15 zijn doorontwikkelingen van voorgaande series. Met hun 5 Megapixel-sensoren (kleur of zwart-wit) bieden ze de gebruikers duidelijke voordelen. "De belangrijkste verbetering waarvan onze klanten profiteren, is de hoge beeldkwaliteit die zelfs bij slechte lichtomstandigheden wordt bereikt", vertelt Dr. Ralf Hinkel, CEO en oprichter van Mobotix. "De lichtgevoeligheid is tot wel vier keer zo hoog. Hierdoor is de beeldkwaliteit bij bijvoorbeeld slecht weer of duisternis aanzienlijk beter."
QXGA-resolutie
De S15, D15 en V15 bieden een maximale QXGA-resolutie, 2,5 keer full HD. Een andere verbetering is dat de nieuwe sensortechniek in combinatie met voorbewerking van beeldgegevens in de camera zelf, resulteert in videostreams met een frame rate tot 30 beelden per seconde. Verder is de maximale zoom bij de nieuwe camera's duidelijk hoger. "Bij de kleurensensoren hebben we de zoom met 27 procent en bij zwart-witsensoren zelfs met 200 procent verhoogd", aldus Dr. Ralf Hinkel. Dat levert niet alleen beelden met meer details op, maar maakt ook cameraposities op grotere afstand van de te beveiligen gebieden mogelijk. Gebruikers profiteren daardoor van meer flexibiliteit bij de planning en installatie.
Geïntegreerde bewegingsanalyse
De nieuwe cameramodellen S15, D15 en V15 zijn ook uitgerust met de eveneens nieuwe MxActivitySensor, voor geïntegreerde bewegingsanalyse in de camera. Nadat deze gratis software is geïnstalleerd, kan de camera zelf onderscheid maken tussen relevante en niet-relevante bewegingen, om zo het aantal loze alarmmeldingen aanzienlijk te verminderen. De nieuwe modellen met 5 megapixel-sensor zijn per direct verkrijgbaar bij geautoriseerde Mobotix-partners en distributeurs.
Over Mobotix
Mobotix AG is een softwarebedrijf met ontwikkeling van eigen hardware op het gebied van digitale, op een netwerk gebaseerde videoveiligheidssystemen met hoge resolutie. Daarbij ligt de focus op de ontwikkeling van gebruikersvriendelijke complete systeemoplossingen uit eigen productie. Het Duitse bedrijf staat sinds de oprichting in 1999 bekend als de pionier in netwerkcameratechnologie en om het gedecentraliseerde concept dat videosystemen met hoge resolutie in de praktijk voor het eerst kostenefficiënt maakt. Sinds 2010 breidt Mobotix het portfolio aan producten uit met zelfontwikkelde intelligente producten op het gebied van huistechniek. Of het nu om ambassades, luchthavens, stations, havens, tankstations, hotels of snelwegen gaat, al jaren worden er meer dan honderdduizend videosystemen van Mobotix op alle continenten toegepast.
Meer informatie is te vinden op: http://www.mobotix.com.
NOOT VOOR DE REDACTIE
Mobotix
Henk Schotman, Business Development Manager Benelux
Telefoon: 06-47250810
e-mail: henk.schotman@mobotix.com
of
AddIT Benelux
Peter Gloudemans
Telefoon: 06-53471777
e-mail: peter.gloudemans@addit-benelux.nl