www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (16 jaar en 179 dagen geleden)
Bedrijf:

Auteursrecht niet veilig bij CLIP

Rotterdam, 30 oktober 2008 – In plaats van het gebruikelijke ‘vraag het de maker’ oftewel het vooraf vragen van toestemming aan de rechthebbende hanteert auteursrechtenorganisatie CLIP het principe dat kleine uitgevers bij CLIP moeten aankloppen om bezwaar te maken tegen het hergebruik van artikelen door knipseldiensten.

Dit staat te lezen in de nieuwste editie van het vaktijdschrift Intellectueel Kapitaal (IK). CLIP (Copyright Licentie- en Incassobureau PRO) is de afdeling binnen de Stichting Publicatie- en Reproductierechten Organisatie (PRO) die zich bezig houdt met de regeling knipseldiensten en -kranten. Uitgevers kunnen een mandaat aan CLIP geven, zodat CLIP verschillende commerciële knipseldiensten, maar ook een groot aantal bedrijven en instellingen van licenties kan voorzien voor het hergebruik.

CLIP erkent in het artikel in Intellectueel Kapitaal dat die licenties echter ook worden verstrekt wanneer er geen mandaat bestaat van de uitgever. Daarnaast is het de vraag of de uitgever wel altijd de rechthebbende is – in eerste instantie ligt het auteursrecht namelijk bij de maker.

Verschillende juristen spreken zich in Intellectueel Kapitaal uit over de werkwijze van CLIP: “CLIP is zonder mandaat beschikkingsonbevoegd” (SOLV Advocaten). “CLIP draait de volgorde om: de rechthebbende moet nu bij CLIP melden dat zij wil dat CLIP stopt met inbreuk maken. Het zou natuurlijk andersom moeten zijn. CLIP moet zich melden bij de rechthebbende voordat zij namens de rechthebbende een licentie verleent.” (Van Harmelen Beijneveld Van Houten Advocaten). Ook juristen van de Nederlandse Vereniging van Journalisten laten zich kritisch uit over de werkwijze van CLIP.

Het kenniseconomisch vakblad Intellectueel Kapitaal is voorstander van een discussie over de uitdagingen rondom het auteursrecht. Digitale knipseldiensten, content hergebruik op blogs en digitaliseringsdrang zijn enkele onderwerpen die in komende afleveringen aan bod zullen komen.

Over Essentials
Essentials is gespecialiseerd in uitgaven op het gebied van kennis, kennismanagement en kenniseconomie, lifelong learning en lerende organisaties, informatie- en documentmanagement en aanverwante onderwerpen. Essentials is uitgever van o.m. het kenniseconomisch vaktijdschrift Intellectueel Kapitaal (IK), boeken over e-learning, een reeks monografieën over kennismanagement en bibliotheken, en organisator van congressen, seminars en masterclasses/workshops. Daarnaast verzorgt zij voor derden de exploitatie en redactie van tijdschriften, websites en andere (ook digitale) publicaties.

Over IK
IK, Intellectueel Kapitaal, behandelt (management-) methoden en technieken die worden toegepast voor de productiviteitsverhoging en -verbetering in en van kennisintensieve organisaties. Daarbij gaat het zowel om de productiviteit van mensen als die van processen. IK verschijnt 9 maal per jaar. Elk nummer is integraal te lezen op www.ikmagazine.nl.

Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Henk Verbooy – henkverbooy@essentials-media.nl

Zie ook www.essentials-media.nl en www.ikmagazine.nl
Essentials, Postbus 30179, 3001 DD Rotterdam, 010 2053479
Geplaatst:
Verstreken tijd: 16 jaar en 179 dagen
Essentials contact  

Logo Essentials

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo GLS Netherlands
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo reichelt elektronik
Logo Vertiv
Logo SAS Nederland
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
Logo EPAM Systems
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101058 persberichten
6818 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR