ProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (18 jaar en 44 dagen geleden)

Computer Olympiade van 11 t/m 18 juni op Science Park Amsterdam

Amsterdam, 11 juni 2007 - IBM, SARA, NCF en NWO Exacte Wetenschappen sponsoren gezamenlijk het Wereldkampioenschap Computerschaak en de Computerolympiade die van 11 tot en met 18 juni worden gehouden op Science Park Amsterdam. Dit internationale evenement is gepland in de week waarin de nieuwe Nationale Supercomputer 'Huygens', een IBM POWER5+-systeem, officieel in gebruik zal worden genomen. Op woensdag 13 juni 2007 wordt de openingshandeling voor de nieuwe supercomputer verricht door dr. Job Cohen, burgemeester van Amsterdam, en prof. dr. Ben de Kruijff, Algemeen Bestuur NWO.

De 15de WCCC (World Computer Chess Championship) en de 12de Computerolympiade vinden van 11 t/m 18 juni plaats op Science Park Amsterdam. Op de olympiade, die vorig jaar in het Italiaanse Turijn werd gehouden in de Olympic Oval, zullen diverse computerprogramma's van bekende traditionele denkspelen (dammen, schaken, japans schaken, chinees schaken, etc.) vertegenwoordigd zijn. In totaal zijn er tien spelen.

De eerste Computerolympiade werd in 1989 in Londen gehouden. Professor Jaap van den Herik van de Universiteit Maastricht is toernooidirecteur. Hij pleit al jaren voor het introduceren van denksport als Olympische sport.

Twee jaar geleden kwam dr. Erik van der Werf als eerste ter wereld met een oplossing van het Aziatische spel Go op een speelbord van 5x5. Een volledig Go-speelbord telt 19 bij 19 lijnen. Daarvoor zijn 8 programma's ingeschreven. Voor de kleine variant (Go 9x9) zelfs 10. Vijf sterke damprogramma's bestaan inmiddels ook al twintig jaar. Zes programma's spelen om de Olympische titel.

Pc-Schaakprogramma DEEP FRITZ versloeg vorig jaar december wereldkampioen Vladimir Kramnik met 4-2, terwijl de schaakcomputer DEEP BLUE tien jaar eerder (mei 1997) al de virtuoze Gary Kasparov had verslagen. Volgens kenners is het schaakprogramma RYBKA van programmeur Vasik Rajlich (Boedapest) op dit moment de grootste kanshebber voor de titel.

Er wordt gespeeld in de Eulerzaal (Z009) op Science Park Amsterdam, Kruislaan 413, 1098 SJ Amsterdam. De ronden zijn van 11 tot en met 18 juni dagelijks vanaf 10.00 uur. Donderdag 14 juni is een rustdag. Op vrijdag, zaterdag en zondag (15 t/m 17 juni) is er een computer games workshop (CGW2007) met 22 bijdragen.

- - -

Noot voor de redactie (niet voor publicatie)

Over IBM
Voor meer informatie, bezoek IBM op www.ibm.com

Over SARA
SARA Reken- en Netwerkdiensten levert als Nationaal e-Science support en grid service center en geavanceerd ICT-service center een compleet pakket aan diensten op het gebied van high performance computing & visualisatie, high performance networking, grootschalige dataopslagdiensten en IT- infrastructuur. In opdracht van de stichting Nationale Computerfaciliteiten is SARA sinds 1985 verantwoordelijk voor de Nationale Supercomputerdienstverlening. De meest in het oogspringende activiteiten en faciliteiten van SARA zijn de Nationale Supercomputer, het Nationaal Rekencluster, het Network Operations Center van het academisch supersnelle SURFnet6-netwerk, het optische knooppunt NetherLight dat verbonden is met veel National Research and Education Networks (NREN's), en een CAVE(tm) virtual reality-faciliteit. SARA is een van de locaties van de Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX), een van de grootste internetknooppunten ter wereld. SARA is een partner in DEISA (www.deisa.org), een consortium van toonaangevende nationale supercomputercenters in Europa die zorgen voor een duurzame gedistribueerde supercomputing omgeving voor grootschalig wetenschappelijke rekenwerk op Europese schaal. SARA is een onafhankelijke organisatie met datacenters in Amsterdam en Almere, en samenwerkingsverbanden met vele partners. Zie ook: www.sara.nl

Over NCF
Stichting Nationale Computerfaciliteiten (NCF) is een onafhankelijke stichting die wordt gefinancierd door NWO. Sinds 1990 is NCF verantwoordelijk voor de high-end computerinfrastructuur in Nederland voor het wetenschappelijk en toegepast onderzoek. Dit varieert van het grid tot de supercomputers, en van data-opslag tot het nationale rekencluster. Toegang tot door NCF gefinancierde faciliteiten staat onder controle van NCF's wetenschappelijke commissie. Meer informatie: www.nwo.nl/ncf.

Over NWO Exacte Wetenschappen (EW)
De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) werkt samen met wetenschappers, (inter)nationale wetenschapsorganisaties en bedrijven aan de toekomst van de wetenschap in Nederland. Het NWO-gebied Exacte Wetenschappen (EW) stimuleert en initieert grensverleggend en kwalitatief hoogwaardig onderzoek binnen de disciplines wiskunde, informatica en astronomie. Zowel wetenschappelijke nieuwsgierigheid als maatschappelijke relevantie vormt hierbij een inspiratiebron. Zo wil EW ontwikkelde kennis en technieken aan de samenleving ter beschikking stellen en de exacte wetenschappen een duidelijker profiel geven in de maatschappij. Meer informatie: www.nwo.nl/ew

Over ICGA
De International Computer Games Association (ICGA) werd opgericht als de International Computer Chess Association (ICCA) in 1977 met als doel het organiseren kampioenschappen voor computerschaakprogramma's en het delen van technische kennis via het gelijknamige tijdschrift. In 2002 veranderde de vereniging haar naam in ICGA. Sindsdien bevordert zij wereldwijd de computerspelgemeenschap met behulp van haar relaties in de spelwereld en in de academische, commerciële wereld. Meer informatie: www.icga.org.

Voor meer informatie over het Wereldkampioenschap Computerschaak en de Computerolympiade kunt u contact opnemen met prof.dr. H.J. (Jaap) van den Herik, Universiteit Maastricht, tel. 043 - 3883485, e-mail: herik@micc.unimaas.nl
Geplaatst:
Verstreken tijd: 18 jaar en 44 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo GXO
Logo GLS Netherlands
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo reichelt elektronik
Logo Vertiv
Logo SAS Nederland
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101058 persberichten
6818 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu