Het NIGZ organiseert - in samenwerking met 2ZW - op 22 mei 2003 het congres Digitaal Gezond. Dit ééndaagse congres is bedoeld voor zorg- en welzijnsprofessionals die in hun werk te maken hebben met internet en nieuwe media. Tijdens het congres wordt de state-of-the-art neergezet van internettoepassingen voor gezondheidsinformatie, gezondheidsvoorlichting en gezondheidscommunicatie. Het congres wordt wegens groot succes in de voorgaande jaren voor de derde keer georganiseerd.
Van de bijna 10 miljoen internetgebruikers in Nederland zoekt bijna 70 procent regelmatig actief naar gezondheidsinformatie of informatie over gezondheidszorg. De organisatie van gezondheidsinformatie op het net en het aanbieden van specifieke zorg- en gezondheidsdeskundigheid is een bedrijfstak op zichzelf geworden. Organisaties willen steeds meer online doen, en informatie-, communicatie en voorlichtingsprofessionals moeten dat in goede banen leiden. Het Congres Digitaal Gezond helpt die professionals met het verkrijgen van overzicht en kennis.
Kijkje achter de schermen
Het congres is vooral bedoeld om het verhaal en de processen áchter een website, applicatie of aanpak zichtbaar te maken. Aan de congresbezoekers worden niet alleen diverse eindproducten getoond, maar vooral worden het ontwikkelproces en de uiteindelijke resultaten van die initiatieven toegelicht. Een kijkje dus achter de schermen van de
gezondheidsinformatisering: welke keuzen zijn gemaakt en waarom, wat is succesvol, wat is er fout gegaan en wat zegt de evaluatie?
Een specifieke invulling van het congres betreft de toegankelijkheid, één van de kwaliteitscriteria voor websites. Met demonstraties wordt getoond hoe gehandicapten internet gebruiken, hoe kan worden vastgesteld of een website organisatie wel voldoende toegankelijk is voor de doelgroep, en ook worden handreikingen voor siteverbetering gegeven.
Thema's
Thema's op Digitaal Gezond 2003 zijn:
* kwaliteit van gezondheidsinformatie op het net: certificering,
credibility, usability, toegankelijkheid
* e-commerce: wat zijn ontwikkelingen, hoe interessant is het voor de
sectoren zorg en welzijn
* e-learning: hoe kan dat toegepast worden in de gezondheids- en
welzijnswereld
* advies-op-maat- en zelfhulpsystemen: werkt het of niet, wat zijn de
mogelijkheden?
* Hoe bereik je de doelgroep? Hoe laat je ze meedenken? Onderzoek en
internet: hoe pak je dat aan?
* Bouwen aan internet; praktische tips voor beginners.
Meer informatie
Het congres vindt plaats op donderdag 22 mei 2003 in het World Trade Center in Rotterdam. Wilt u meer informatie over de thema's of het congres of wilt u zich inschrijven als deelnemer? Surf dan naar www.digitaalgezond.nl. Inschrijven kan ook telefonisch bij het NIGZ cursusbureau via telefoon (0348
- 437 677). Deelname aan het congres kost EUR 295,- per deelnemer.