www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (1 jaar en 35 dagen geleden)
Bedrijf:

Investeringen in AI: 87% van de Nederlandse startups en scale-ups wil meer investeren in automatisering

Amsterdam, Maart 19, 2024

Managers van snelgroeiende, jonge bedrijven in Nederland blijken meer vertrouwen te hebben en meer te willen investeren in kunstmatige intelligentie dan hun tegenhangers van grote ondernemingen. Recent onderzoek van softwareontwikkelaar Klippa toont aan dat bijna 9 op de 10 managers van startups en scale-ups positief is over automatisering met AI en hier meer in wil investeren in 2024.

Ondanks het grotere vertrouwen in AI, ontbreekt het startups en scale-ups vaak aan de middelen om de inzet van AI te vergroten. Zo wordt een gebrek aan kapitaal het vaakst genoemd als grootste belemmering, gevolgd door een gebrek aan tijd en personeel, opstartkosten en de volwassenheid van de technologie.

Interessant genoeg komt het gebrek aan kapitaal niet voor in de top 5 problemen van managers uit het MKB en grote ondernemingen. Dit kan duiden op stabielere inkomstenstromen en toegang tot diversere financieringsbronngen. Het arbeidstekort is wat grote ondernemingen harder trof: 47% van de managers uit deze categorie noemde dit als het grootste probleem.

Daarmee blijft het arbeidstekort een heet hangijzer voor Nederlandse bedrijven. Dit is in lijn met recente cijfers van het UWV. De meeste regio’s en werkvelden in Nederland hebben te maken met een gespannen en zeer krappe arbeidsmarkt. Hierdoor hebben bedrijven in verschillende sectoren te maken met problemen als een hoog personeelsverloop en concurrentie om talent. De verwachting is dat de krapte op de arbeidsmarkt voorlopig zal aanhouden. Werkgevers zullen dus creatief te werk moeten gaan bij de werving en behoud van hun personeel.

Over het onderzoek
De C-Level Insights-enquête van Klippa is beantwoord door een diverse groep managers. De meeste respondenten zijn CEO's (60%), gevolgd door CTO's (11%), CFO's (9%) en andere C-suite managers. Ze zijn actief in 18 verschillende sectoren en werken bij organisaties van verschillende groottes - van kleine en middelgrote bedrijven tot grote ondernemingen met jaaromzetten van meer dan $1 miljard.

Klippa werd in 2015 opgericht met de missie om vervelende en tijdrovende administratieve

taken te digitaliseren en automatiseren. Het bedrijf maakt gebruik van AI en Optical Character Recognition om taken zoals het lezen, sorteren, extraheren en verifiëren van informatie te automatiseren. Deze automatisering helpt bedrijven hun workflows effectief uit te voeren met minder personeel. Begin van het jaar heeft Klippa het innovatieve DocHorizon Platform gepresenteerd op CES 2024 in Las Vegas, en is nu officieel genomineerd voor de Koning Willem I Prijs.
Geplaatst:
Verstreken tijd: 1 jaar en 35 dagen
Klippa contact  

Logo Klippa
  +31 50 2111631
  www.klippa.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo BONANA
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo reichelt elektronik
Logo Vertiv
Logo SAS Nederland
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
Logo EPAM Systems
Logo HubSpot
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101054 persberichten
6818 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15591 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu