www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (3 jaar en 177 dagen geleden)
Bedrijf:

Verwachte recessie heeft gevolgen voor uitgaven van Nederlanders

De energieprijzen blijven oplopen, alles om ons heen lijkt duurder te worden en centrale banken zijn genoodzaakt om de rente verder te verhogen wegens de aanhoudende prijsstijgingen. Er wordt al maanden gespeculeerd over een recessie, maar belanden we daar ook in? Maar liefst 80% van de Nederlanders verwacht van wel, waarvan 44% zelfs een zware recessie verwacht. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek van marktonderzoeksbureau Markteffect.

Hoewel het merendeel een zware recessie verwacht, houdt ruim een derde van de Nederlanders (36%) ook rekening met een milde recessie. Opvallend genoeg zijn het voornamelijk de hoger opgeleide Nederlanders (45%) en meer mannen (43%) dan vrouwen (30%) die een milde recessie verwachten.

Er is ook een deel van Nederland dat geen recessie verwacht (7%) of niet weet of zij een recessie verwacht (13%). Voornamelijk Nederlanders met een lager opleidingsniveau (22%) weten niet of zij verwachten dat er een recessie plaats zal vinden. Er zijn meer vrouwen (18%) dan mannen (8%) in onwetendheid over de mogelijke recessie.

Minder grote uitgaven
Mocht er daadwerkelijk een recessie komen, dan geeft een meerderheid (57%) aan dat zij een grote uitgaven (zeker) zouden tegenhouden. Onder grote uitgaven verstaan we uitgaven zoals een nieuwe bank, auto, vakanties, enzovoorts. De populairste categorieën om op te bezuinigen tijdens een recessie zijn vakanties (64%), uitjes (60%), kleding (52%) en het interieur (49%). Minder vaak verwacht men te bezuinigen op sport (15%) en verzekeringen (12%).

Drie op de tien Nederlanders (28%) verwacht ook op zijn of haar boodschappen te gaan bezuinigen door grote uitgaven te vermijden. Men wil dit voornamelijk gaan doen door meer boodschappen te kopen die in de aanbieding zijn (77%) en door alleen het hoognodige te kopen en luxeproducten achterwege te laten (58%). Tot slot is meer dan een kwart van de Nederlanders (28%) van plan om van supermarkt te wisselen tijdens een recessie, bijvoorbeeld naar een discount supermarkt.

Onderzoeksverantwoording
Het onderzoek is uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau Markteffect in september 2022 onder een representatieve steekproef van 411 Nederlandse respondenten van 18 jaar of ouder.

Meer lezen?
Bekijk dan de gratis whitepaper, hier!
Geplaatst:
Verstreken tijd: 3 jaar en 177 dagen
Markteffect contact  

Logo Markteffect
  040 239 22 90
  info@markteffect.nl
  www.markteffect.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo GLS Netherlands
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo reichelt elektronik
Logo Vertiv
Logo SAS Nederland
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
Logo EPAM Systems
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101058 persberichten
6818 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR